Kto by nechcel pomôcť pri tejto aktivitke? "Vo východnej časti areálu zariadenia sociálnych služieb Lumen Trebišov sa nachádza obrovská smutná vŕba. Pod korunou tohoto stromu je krásny nevyužitý priestor, ktorý v letných horúčavách poskytne zdravotne postihnutým klientom zariadenia tieň a príjemné prostredie na posedenie. Celú vŕbu je potrebné prerezať, konáre vŕby pristrihnúť a skrátiť, priestor pod stromom vyčistiť a vyplanírovať a nakoniec vyrobiť a osadiť okolo kmeňa stromu drevenú kruhovú lavičku. V rámci dobrovoľníckej činnosti tieto práce zrealizujeme s našimi zamestnancami, klientami, či ich príbuznými a ďalšími dobrovoľníkmi. Po skončení pracovnej aktivity, v popoludňajších hodinách, využijeme tento priestor a priestory vonkajšieho areálu na posedenie pri kultúrnom vystúpení folklórnej skupiny, ktorá v rámci dobrovoľníckej činnosti odprezentuje svoj kultúrny program a prispeje tak k dobrej nálade všetkých klientov."

Ak vás táto ponuka zaujala, tak sa môžete 20.9. od 9.00 do 16.00 pridať. Zariadenie sa nachádza na adrese Jilemnického 1707/1, Trebišov (www.lumentv.sk).

Kontaktnou osobou pre túto aktivitu je: Ing. Mgr. Erika Papáková, telefónne číslo na ňu: 0905 761 801, mail: papakova.erika@gmail.com