Ako môžeš pomôcť ako stredoškolák

Pre stredné školy máme vytvorených viacero programov a teda príjemné čítanie: 

1. Jednorázové aktivity priamo u vás - zveľaďte si pozemok, vytvorte si outdoorovú triedu, urobte si výsadzbu ovocných stromov, či školské jazierko alebo dažďovú záhradu. Na to všetko máme dobrovoľnícke tímy, ktoré vám prídu pomôcť, zabezpečia materiál a spolu s vašimi študentami sa môžeme pustiť aj do smelých predstáv o pozemku vašej školy, aby bol útulným priestorom pre trávenia času študentov. 

2. dlhodobé aktivity pre vašich študentov - máte študentov, ktorí si chcú zvyšovať zručnosti a schopnosti prostredníctvom dobrovoľníctva? Dajte im na nás kontakt, alebo zorganizujeme pre tých, ktorí majú záujem workshop a predstavíme im možnosti, kde môžu dlhodobo pôsobiť, či už ide o environmentálnu oblasť, sociálnu, športovú alebo kultúrnu. 

3. dlhodobé programy priamo na vašej škole - vieme vám vytvoriť dobrovoľnícke programy, ktorými budú vaši študenti pomáhať priamo škole, či už pri marketingu školy, alebo pri vzájomnom doučovaní, alebo pri tvorivých aktivitách pre verejnosť (vianočné balíčky pre seniorov, rodiny v núdzi a podobne)

4. pobytovky v rámci dobrovoľníckych aktivít na hradoch, zámkoch, kaštieloch a podobne:-)

 

Samozrejme, toto sú len základné možnosti, vieme tieto programy aj kombinovať a akákoľvek možnosť z vašej strany na rozvoj dobrovoľníctva, je u nás vítaná a nebojte sa nás osloviť:-) všetky podnety nám píšte na mail: dckk@dckk.sk 

Stredné školy na ktorých už pracujeme: 

 

Gymnázium P. Horova, Michalovce

Gymnázium M. R. Štefánika, Košice

Gymnázium Ľ. Štúra, MIchalovce

SOŠ Gemerská, Košice

SOŠ Geodetická, Košice

SPARK, Košice

Gymnázium Alejová, Košice