Dobrovoľnícky september

Týždeň dobrovoľníctva sme premenovali:-)

Dobrovoľnícke centrum Košického kraja má za sebou už desať rokov úspešných týždňov dobrovoľníctva. 

V súčasnom stave však vidíme, že dobrovoľníctvo sa na Slovensku významne posunulo a pre Košický kraj už nie je únosné všetky aktivity vtesnať do Týždňa dobrovoľníctva. 

Počas roku 2019 sme teda pokusne spustili, aj na základe titulu Košíc ako Európskeho hlavného mesta dobrovoľníctva, rok dobrovoľníctva miesto týždňa a veľmi sa nám to osvedčilo. 

Čo to v praxi pre vás znamená? 

Že aj keď sme titul odovzdali do talianskej Padovy, ostávame pri tom, že už nebudeme realizovať Týždeň dobrovoľníctva, ale DOBROVOĽNÍCKY SEPTEMBER. 

Takže sa máme na čo tešiť a celý september po celom kraji môžeme vymýšľať aj v interiéri aj v exteriéri množstvo aktivít, ktoré vám zlepšia vaše pracovné prostredie a na ktoré potrebujete pomoc dobrovoľníkov. 

Ak potrebujete nejakú aktivitu vo vašej mestskej časti, či vo vašej organizácii, dajte nám ju vedieť kedykoľvek počas roka. My sa budeme snažiť vám s dobrovoľníkmi pomôcť do mesiaca po nahlásení a čo sa nám nepodarí a bude to pre realizáciu aktivity možné, to sa bude presúvať na september do DOBROVOĽNÍCKEHO SEPTEMBRA:-)

Každoročne sa nám na nahlásené aktivity darí umiestniť viac ako tisíc dobrovoľníkov a verím, že každoročne to bude iba viac a viac:-)

Ak ste firma, ktorá by sa chcela zúčastniť aktivity dobrovoľníckej, alebo školský kolektív, či len tak jednotlivci, taktiež nám dajte o sebe vedieť, vieme vám vytvoriť a odporúčiť aktivity na mieru počas celého roka. 

 

Ak chcete vedieť o aktivitách, ktoré sa chystajú v aktuálnom ročníku, sledujte náš Facebook www.facebook.com/dckkN1/, kde všetky aktivity nájdete medzi udalosťami, alebo nám napíšte a my vám zoznam aktivít radi zašleme:-)

Tešíme sa na vašu účasť a akékoľvek podnety či pripomienky na dckk@dckk.sk