Sladké dobrovoľnícke centrum

Dobrovoľnícke centrum Košického kraja funguje od roku 2011, ale až od roku 2016 aj so stálymi mzdovými výdavkami. Čo v preklade znamená, že od roku 2016 sme sa profesionalizovali a snažíme sa každý deň počas celej pracovnej doby pripravovať pre vás dobrovoľnícke ponuky a dobrovoľnícke programy po celom kraji. 

V súčasnosti DCKK zamestnáva dve žienky - Mirku a Silviu. 

Mirka -bývalá vysokoškolská pedagogička, ktorá popri štúdiu a neskôr výučbe na škole manažovala aj dve strešné organizácie a v súčasnosti pracuje ako predsedníčka DCKK. Venuje sa najmä dobrovoľníckym programom na rozvoj rómskej komunity, či už ide o deti, alebo dospelých. Jej srdcovkou sú teda programy BBS a KREDO. Okrem toho sa vždy teší na každomesačný pokec počas seniorského dobrovoľníctva. A hľadá a študuje všetko, aby sa stala skvelou amatérkou aj pri tvorbe jazierok. 

Silvia - psychologička, ktorá pracuje v DCKK najmä ako projektová manažérka a venuje sa z programov najmä service learningu, workshopom na školách a plánuje a manažuje jednorázové dobrovoľnícke aktivity, či jarné revitalizácie alebo Dobrovoľnícky september. 

Spolu obe trávia radi čas na dobrovoľníckych víkendovkách v kraji, najmä na Gemeri a na Tokaji. Taktiež spoločne každoročne pripravujú oceňovanie dobrovoľníkov Srdce na dlani. 

To, že toho tak veľa zvládajú je zásluhou toho, že pre každú svoju myšlienku sa im darí nadchnúť aj množstvo dobrovoľníkov:-)