Nabudúce môžeme umiestniť aj vás

Každoročne sa nám darí umiestňovať množstvo dobrovoľníkov a v roku 2018 tomu nebolo inak. 

Začítajte sa do príbehov niektorých z nich...

Študentka v Michalovciach, ktorá počas svojho voľného času do februára 2018 doučovala deti na základnej škole slovenský jazyk. Od marca však jej skupina skončila a ona sa na nás obrátila, že by rada robila dobrovoľníčku, tak sme ju nakontaktovali na domov sociálnych služieb a dlhodobá spolupráca mohla začať. 

Pani na materskej dovolenke, ktorej dieťa nastúpilo do materskej školy, ona mala prácu iba na pol úväzok a popritom si hľadala ešte nejaké naplnenie. Nebola priamo z Košíc, ale z obce 30 km vzdialenej od Košíc, rozhodla sa však, že po práci, cestou domov, kým vyzdvihne dieťa z materskej školy, bude vystupovať z autobusu v DSS v Šemši a pomôže tam.....

Predavačka v Košiciach, ktorú nenapĺňala iba jej práca v obchode a tak sa stala dobrovoľníčkou v útulku pri psíkoch. 

Absolventka vysokej školy, ktorá bola dlhodobo nezamestnaná evidovaná na UPSVAR a začala pomáhať ako dobrovoľníčka v špeciálnej materskej škole. 

Seniorka, ktorá má svoje vnúčatá v zahraničí, napriek tomu však chcela aj tu v Košiciach pracovať s deťmi a tak sa rozhodla pomáhať v projekte Adoptuj si svoju škôlku a chodí na výlety s deťmi z materskej školy, či im pred spaním chodí čítať knihy. 

A mnoho ďalších............... ďakujeme všetkým, ktorí nám píšete, že ste nám vďační, že sme vám našli vaše uplatnenie a niečo čo vás napĺňa... Vyššie uvedené príklady našich dobrovoľníkov slúžia najmä na to, aby bolo vidieť, že dobrovoľníctvo je pre každého, bez ohľadu na vek, sociálny status, či miesto...

A tak sa pridajte aj vy:-)