Starostlivý kamarát

Slobodná škola

Starostlivý kamarát

01.09.2021 - 31.12.2022Slobodná demokratická škola v Košiciach hľadá nadšených dobrovoľníkov, ktorí by jej pomohli napredovať s odvážnymi plánmi. Sme prvou slobodnou demokratickou školou na Slovensku, od roku 2021 riadne zaradenou základnou školou v sieti škôl SR. Týmto projektom chceme posunúť vzdelávanie v SR dopredu a dopriať aj slovenským deťom možnosť rozhodovať o ich vlastnom vzdelaní tak, ako je to v zahraničí možné už viac ako 100 rokov v školách Summerhill a Sudbury Valley.

Aktuálne hľadáme dobrovoľníka, ktorý by bol v dlhodobom kontakte s jedným (a vždy tým istým) dieťaťom vo veku 6-10 rokov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, napríklad deti so zdravotným znevýhodnením alebo poruchou učenia. Hoci aj v malom rozsahu, napr. 2 hodiny raz týždenne. Dôležitý je pravidelný kontakt pre vybudovanie dôvery dieťaťa. Dobrovoľník bude starostlivým kamarátom dieťaťa, ktorý s ním bude tráviť čas počas bežného dňa či školského výletu. Lístok do ZOO Vám samozrejme zaplatíme :).

Momentálne máme záujem o dobrovoľné práce bez priamej finančnej odmeny, sme však otvorení aj iným formám spolupráce a pri väčšom objeme práce ponúkame možnosť odmeny dohodou, budete tiež prizývaní na niektoré psychologické tréningy apod. Vzdelanie nie je podmienkou, vítaní sú aj stážisti a študenti na praxi. Viac info o projekte nájdete na www.SlobodnaSkola.sk, prihlásiť sa môžete na info@slobodnaskola.sk. Ďakujeme a tešíme sa na Vás!

Počet dobrovoľníkov: 5
   Lokalita: Ťahanovská 74, KošiceDoplňujúce informácie:

  • Slobodná škola

Oblasti dobrovoľníctva: