Dobrovoľník Ťahanovskej záhrady

OZ, Ťahanovská záhrada

Dobrovoľník Ťahanovskej záhrady

10.03.2021 - 31.01.2024Ťahanovská záhrada v Košiciach, hľadá do svojho tímu parťákov, ktorí by jej pomohli napredovať s jej odvážnymi plánmi. Sme občianske združenie, ktoré prevádzkuje komunitnú záhradu v Ťahanovciach. V nej sa venujeme okrem záhradkárčenia a relaxu hlavne neformálnemu vzdelávaniu detí vo veku 0-16 rokov. Od roku 2021 je pokračovaním týchto aktivít založenie prvej Slobodnej demokratickej školy na Slovensku, ktorá je riadnou základnou školou zaradenou do siete škôl SR. Týmto projektom chceme posunúť vzdelávanie v SR dopredu a dopriať aj slovenským deťom možnosť rozhodovať o ich vlastnom vzdelaní, tak ako je to v zahraničí možné už viac ako 100 rokov v školách Summerhill a Sudbury Valley.

Aby sme v tom neostali sami, hľadáme dobrovoľníkov, ktorí by nám pomohli s:

Fundrasing: vyhľadávanie grantov a žiadosti, zahraničné spolupráce, väčšie nadácie SR

Projektový manažér: koordinácia, organizácia vnútorných procesov, riadenie aktivít, kontakt s partnermi

Marketing: máme grafičku a základné materiály, potrebujeme riešiť ďalšie aspekty ako osveta, blog, možno podcast s nejakým denníkom, komunikácia s médiami

Pracovníci pre náplň vzdelávania: nápady pre tvorbu podnetného prostredia a aktivít v akejkoľvek oblasti a odbornosti (kováč, pilot, patológ, športovec...)

Momentálne máme záujem o dobrovoľné práce, bez priamej odmeny (pomôže aj malý rozsah, napr. od 1 hod. týždenne), sme však otvorení všetkému a pri väčšom objeme práce ponúkame možnosť odmeny dohodou. Viac info o projekte nájdete na tahanovskazahrada.sk.

Počet dobrovoľníkov: 10
   Lokalita: Ťahanovská 74Doplňujúce informácie:

Oblasti dobrovoľníctva:

  • Administratíva
  • Deti, mládež
  • Vzdelávanie