Dobrovoľnícke centrum Krajší deň v Trebišove

Krajší deň

Dobrovoľnícke centrum Krajší deň v Trebišove

01.09.2023 - 31.08.2024Dobrovoľnícka skupina Krajší deň je združenie, ktoré má za cieľ spríjemniť pacientom Trebišovskej nemocnice (dospelým aj deťom) chvíle strávené v našom zariadení a ponúknuť im "ľudskú prítomnosť."
Pôsobíme v rámci Nemocnice Trebišov na Detskom oddelení a Oddelení dlhodobo chorých. Našou snahou je skvalitniť služby poskytované našim pacientom a spríjemniť im chvíle strávené v nemocničnom prostredí. Možné aktivity s pacientmi:
Vedenie tvorivých dielní
Dobrovoľníci a dobrovoľníčky malým pacientom na oddelení pediatrie ponúkajú zapojiť sa do pravidelných tvorivých dní. Spoločne vyrábajú výrobky, vzájomne si vymenia nápady, podelia sa o svoje talenty. Väčšinou sa stretnú spravidla dvaja dobrovoľníci s vybranou skupinkou detí a po dohode si vyberú kreatívnu činnosť pri ktorej sa veľakrát rozprúdia vzájomné rozhovory vďaka ktorým pacienti aspoň na chvíľu zabudnú, že sú v nemocnici.
Hranie spoločenských hier
Dobrovoľníci a dobrovoľníčky navštevujú pacientov a pacientky na ODCH a pediatrii, kde im ponúkajú možnosť zahrať si spoločenské hry. V ponuke sú karty, dáma, človeče nehnevaj sa...Spravidla sa objaví práve hráčske nadšenie a sú z toho príjemné zážitky.
Čítanie kníh
Dobrovoľníci pri svojich návštevách čítajú deťom rozprávky a rôzne veselé príbehy, rozprávajú sa a prezerajú si spolu obrázky a ilustrácie kníh.

Kontaktujte nám na telefónnom čísle: 056/6718688

krajsiden.tv@svetzdravia.com

Počet dobrovoľníkov: 10
   Lokalita: Nemocnica s poliklinikou Trebišov, a.s. SNP 1079/76, 075 01 TrebišovDoplňujúce informácie:

Oblasti dobrovoľníctva:

  • Chorí / ľudia s postihnutím
  • Deti, mládež
  • Seniori
  • Sociálna oblasť