Príbehy dobrovoľníkov

Ako sa tvorí športové dobrovoľníctvo

Neskôr o tomto fenoméne napíšem blog, ale zatiaľ také krátke intro, ak by ste mali záujem sa ešte zapojiť:-) O tom, že Košice sú dejiskom mnohých významných športových šampionátov, asi ani nemusíme hovoriť. Každoročne tu máme Medzinárodný maratón mieru, v roku 2011 sme mali Majstrovstvá sveta v hokeji, ktoré nás opäť čakajú aj v roku 2019. Okrem toho množstvo Európskych či svetových šampionátov v rôznych športových disciplínach. Málokto vie, koľko dobrovoľníkov stojí za každým takýmto podujatím....My to však vieme:-)

V roku 2021 bude v Košiciach olympiáda mládeže. Podujatie, ktoré sa vo svete považuje za jedno z tých prestížnejších. Potrebných je na to viac ako 2 000 dobrovoľníkov. Tí, ktorí sa začnú zapájať ako dobrovoľníci do športových podujatí už teraz, budú môcť pri tomto významnom podujatí byť vo funkcii koordinátora dobrovoľníkov, keďže ich budeme potrebovať viac ako 100. 

Hľadáme preto firmy, školy, jednotlivcov, ktorým šport v Košiciach nie je ľahostajní a ktorí sa chcú dostať medzi naozaj sympatický kolektív športových dobrovoľníkov. 

Ak by ste mali akékoľvek otázky k tejto téme, alebo sa chceli zapojiť, píšte nám na dckk@dckk.sk 

V najbližších dňoch nájdete aj priamo ponuku v časti ponúk na našej stránke a taktiež aj blog s bližšími informáciami:-)

Tešíme sa na vás. 

späť na zoznam