Dobrovoľník Slobodnej demokratickej školy ☼

Slobodná škola

Dobrovoľník Slobodnej demokratickej školy ☼

18.01.2021 - 31.01.2024Slobodná demokratická škola v Košiciach, hľadá nadšených dobrovoľníkov, ktorí by jej pomohli napredovať s jej odvážnymi plánmi. Sme prvou slobodnou demokratickou školou na Slovensku, od roku 2021 riadne zaradenou základnou školou v sieti škôl SR. Týmto projektom chceme posunúť vzdelávanie v SR dopredu a dopriať aj slovenským deťom možnosť rozhodovať o ich vlastnom vzdelaní, tak ako je to v zahraničí možné už viac ako 100 rokov v školách Summerhill a Sudbury Valley.

Aktuálne hľadáme dobrovoľníkov, ktorí by nám pomohli s:

Fundrasing: vyhľadávanie grantov a žiadosti, zahraničné spolupráce, väčšie nadácie SR

Projektový manažér: koordinácia, organizácia vnútorných procesov, riadenie aktivít, kontakt s partnermi

Marketing: máme grafičku a základné materiály, potrebujeme riešiť ďalšie aspekty ako osveta, blog, možno podcast s nejakým denníkom, komunikácia s médiami

Pracovníci pre náplň vzdelávania: nápady pre tvorbu podnetného prostredia a aktivít v akejkoľvek oblasti a odbornosti (kováč, pilot, patológ, športovec...)

Momentálne máme záujem o dobrovoľné práce, bez priamej odmeny (pomôže aj malý rozsah, napr. od 1 hod. týždenne), sme však otvorení všetkému a pri väčšom objeme práce ponúkame možnosť odmeny dohodou. Pedagogické vzdelanie nie je podmienkou, vítaní sú aj stážisti a študenti na praxi. Viac info o projekte nájdete na slobodnaskola.sk.

Počet dobrovoľníkov: 10
   Lokalita: Ťahanovská 74Doplňujúce informácie:

Oblasti dobrovoľníctva:

  • Deti, mládež
  • Vzdelávanie