CVČ Cvrček, Moldava nad Bodvou

V rámci Európskeho týždňa mobility (ETM) a Týždňa dobrovoľníctva sme pre Vás pripravili niekoľko aktivít.

Pre bližšie info o nich a nahlasovanie dobrovoľníkov kontaktujte Mgr. Máriu Tóthovú, 0905 815 083, cvrcek@cvcmoldava.edu.sk  

 

16. september – 22. september 2016 – hľadáme dobrovoľníkov/odborníkov, ktorí by nám pomohli s inštaláciou softvéru do našich počítačov, ktoré sme dostali od Slovenskej sporiteľne.

 

16. septembra 2016 o 10:00 – Beh pre všetkých, beh pre každého – beh ulicami mesta na trase ulice ČSA, Školská, námestie pri fontáne a späť – slávnostné otvorenie ETM

Zapojte sa do behu a podporte myšlienku Týždňa mobility alebo sa s nami spojte vopred a pomôžte s organizáciou behu. Uvítali by sme aj pomoc s inštaláciou a obsluhou ozvučenia počas podujatia. 

Bežci, stretneme sa o 10:00 na ulici ČSA. Technici, čakáme vás o 9:00 na Školskej 5, odkiaľ sa bude prenášať ozvučovacia technika.  

17. septembra 2016 od 10:00 – Šírime myšlienky ETM – podujatie v rámci mestského Fazuľového festivalu.

Privítame pomoc dobrovoľníkov pri príprave jedno hubiek, ktoré budú súčasťou propagácie kampane medzi obyvateľmi mesta. Nahlasovanie nutné vopred. Podujatie bude v Amfiteátri.  

18. septembra 2016 o 9:00 – Využívame terminál IOD – exkurzia do Steel Parku v Košiciach.

Pozývame medzi nás dobrovoľníkov, ktorí s nami a deťmi absolvujú výlet do kreatívnej fabriky ponúkajúcej aktívne hranie sa s vyše 50 exponátmi z oblasti hutníctva, geológie, fyziky, chémie, bezpečnosti, recyklácie a robotiky.  

19. septembra 2016 o 10:00 – Ako ušetriť na doprave – workshop pre žiakov ZŠ.

Spolu zistíme, ako sa dá najvýhodnejšie cestovať, vyčíslime si, ako sa dá ušetriť na doprave v duchu hesla: Inteligentná mobilita, silné hospodárstvo. Hľadáme dobrovoľníkov/odborníkov, ktorí by deťom sprostredkovali informácie o zodpovednom používaní áut, predstavili programy zdieľania a spoločného používania áut, vyčíslili by spolu s deťmi „koľko stojí auto jednu domácnosť denne, mesačne, ročne“. Nahlasovanie nutné vopred. Podujatie sa uskutoční na Školskej 5 v priestoroch CVČ CVrČek.  

20. septembra 2016 od 09:00 do 11:30 – Zelená cesta – vyčistenie lesnej cestičky, ktorá slúži chodcom, bežcom – teda nám všetkým!

Dobrovoľníkov očakávame o 9:00 na Školskej 5, odkiaľ sa spoločne vyberieme na lokalitu. Čistiť sa bude lesná cestička od Hunyadiho ulice po areál Arénasportcentrum.  Pomoc pozostáva zo zbierania odpílených konárov a odpadkov. Rukavice a občerstvenie zabezpečíme. Nahlasovanie nutné vopred. Počas podujatia sa k nám môžete pridať na spomenutej trase v čase od 10:00 do cca 11:30.  

21. septembra 2016 o 10:00 – Úsmevné/úsporné vozidlá – vyhodnotenie výtvarnej súťaže v tvorbe obrázkov na počítači.

Hľadáme dobrovoľníkov, ktorí by mohli prispieť nejakými drobnými darčekmi pre deti, ktoré sa zapojili do súťaže. Za ich pomoci by sme mohli odmeniť viac detí a rozžiariť viac detských očiek. Perá, nálepky, pexesá, USB kľúče, šiltovky a iné darčeky s logom vašej firmy darcu je nutné zaslať/doručiť do 16. septembra na adresu: CVČ CVrČek, Školská 5, 04501 Moldava nad Bodvou. Ďakujeme!  

22. septembra 2016 od 9:00 do 16:00 – Deň bez áut – uzavretie časti Vodnej ulice a priľahlých parkovísk – celodenný program.

Hľadáme dobrovoľníkov, ktorí by nám na tom to verejnom priestranstve počas dňa zorganizovali bezplatné koncerty, divadelné predstavenia, pouličné predstavenia, vystúpenia umelcov, klaunov, tanečných skupín, ukážky športu , propagáciu zdravej výživy a iné zaujímavé aktivity. O participácii je nutné dať vedieť vopred.  

Zároveň vyzývame všetkých obyvateľov nášho mesta, ale nie len ich, aby podporili myšlienku ETM a išli v tento deň do práce bez auta, pešo, na bicykli či hromadnou dopravou a tým prispeli k zdravšiemu životnému prostrediu. Každého, kto v tento deň nechá svoje auto  „odpočívať“ prosíme,  aby nám dal o tom vedieť na cvrcek@cvcmoldava.edu.sk Ďakujeme!