budovanie atrakcii s deckami

Do školy v septembri ideme všetci pripravení. Naše komunitné aktivity sa cez letné prázdniny nekončia, práve naopak, veľmi sa nafukujú. Chodíme po komunitách, vzdelávame deti a budujeme s nimi nové ihriská, informačné chodníky, tabuľky s citátmi. 

Nevieme, kvôli koronakríze, ako bude vyzerať leto 2020, ale leto 2019 bolo skvele, lebo sme každý týždeň jeden deň boli s deťmi v Richnave, kde mali environmentálne a športové workshopy. 

Okrem toho sme 12 dní boli na Tokaji, kde sme sa vzdelávali v turistickom informačnom centre a revitalizovali altánky na cyklotrasách a pripravovali Tour de Tokaj, pričom sme mali na týchto našich aktivitách buď rómsku mládež, alebo mamičky s detičkami na vyplnenie rodičovských dovoleniek. 

Okrem toto sme päť dní pomáhali s dobrovoľníkmi a opäť mamičkami na Spiši a vytvárali sme si nové väzby na rómske decká v Dobšine. 

Každé leto chystáme aspoň také pestré a pokiaľ to súčasné okolnosti dovolia, tak by sme chceli v lete 2020 vzdelávať deti v tom učive, ktoré si nevedeli cez domáce vzdelávanie dobrať.