V roku 2018 pre vás chystáme množstvo dobrovoľníckych aktivít, do ktorých sa viete zapojiť. 

Samozrejme, mnohé sa budú kreovať aj počas roka a preto je dobré, ak olikujete našu stránku na Facebooku, kde dávame viaceré nové dobrovoľnícke ponuky. 

Vopred chystáne aktivity sú však: 

- stále sa môžete zapojiť do pravidelných aktivít v domovoch sociálnych služieb v celom kraji. Ide o 13 sociálnych domovov, kde klienti často nemajú návštevy a potrebujú občas vypočuť a porozprávať sa. Samozrejme, pracovníci v týchto zariadeniach robia, čo môžu, ale nevedia sa každému klientovi venovať individuálne. Z toho dôvodu hľadáme dobrovoľníkov, ktorí by si našli čas a občas prišli do domova sociálnych služieb porozprávať sa s klientami zariadenia. Po tom, ako spoznajú atmosféru zariadenia, si dobrovoľníci môžu vymyslieť aj vlastnú aktivitu voľnočasovú, ktorú by v zariadení pre klientov viedli. 

- ak chcete pomáhať menším deťom, je stále možné si "osvojiť" jednú z materských škôlok v kraji, kde môžete chodiť pomáhať sprevádzať deti na vychádzkach, čítať im rozprávky počas obedu a podobne. 

- ak chcete pomôcť pri environmentálnych aktivitách, v jari 2018 bude možné pomôcť pri upratovaní každej mestskej časti vďaka programu spoločnosti Kosit, "Za čistejšie Košice". Okrem toho bude viacero dobrovoľníckych aktivít v celom kraji, najmä v Michalovciach, ale taktiež na Morskom oku či na Spiši. Všetky aktuálne dátumy sa dozviete opäť najmä na našom Facebooku. 

- Už teraz hľadáme dobrovoľníkov aj na celoročné aktivity Výmenníkov v Košiciach, najmä na Use the City, či Polievkový festival. 

- Taktiež vieme, že koncom júna môžete pomôcť ako dobrovoľníci pri Cassovia Folk Feste, a pri tancovaní Karičky na Hlavnej ulici. 

- Už tradične vás v septembri bude čakať množstvo rôznorodých aktivít počas Týždňa dobrovoľníctva, ktorý v roku 2018, keďže je to pred našim Európskym hlavným mestom dobrovoľníctva 2019, bude trvať až mesiac, takže nafúkneme týždeň a bude trvať mesiac, aby sme mohli pomôcť celému kraju. 

- taktiež nám celoročne môžete pomôcť na Facebooku zdieľaním a propagovaním našich aktivít, aby sa o nich dozvedelo stále viac ľudí. 

- taktiež nám celoročne môžete pomôcť pri príprave videí, ktoré by sme chceli postupne vešať na internet a ktoré by informovali o tom, čo všetko sa v Košickom kraji robí v oblasti dobrovoľníctva. 

- naďalej hľadáme dlhodobo dobrovoľníkov do rodín s chorými deťmi. 

- hľadáme tiež dobrovoľníkov k deťom do integračných centier, na kluby rodín, kedy sa deti hrajú s dobrovoľníkmi, kým rodičia majú svoje poradné skupiny a vymieňajú si skúsenosti. Tieto aktivity sa väčšinou dejú raz mesačne. 

- stále je možnosť pomáhať v oboch košických útulkoch, to znamená aj na Malej Farme, aj v UVP v Haniske. Ak chcete, môžete tam pravidelne chodiť venčiť psíky, ak viete zorganizovať skupinu so svojimi kolegami, alebo priateľmi, môžete prísť pomôcť aj pri oprave kotercov, či úprave okolia útulkov. 

- okrem toho na našej stránke v sekcii PONUKY, nájdete celoročne množstvo ponúk od organizácií, s ktorými spolupracujeme. Takže ak ste si svoju príležitosť nenašli v tomto zozname, viete si pozrieť aj vždy aktuálne nahodené ponuky organizácií. 

- ak by ste chceli čokoľvek iné, príďte k nám na dobrovoľnícky čaj, ktorý sa koná v našich priestoroch na Watsonovej 7 vždy druhý štvrtok v mesiaci o 17.00 a ponúkneme vám také dobrovoľnícke aktivity, ktoré vám budú šité na mieru:-)

Náš Facebook má link: https://www.facebook.com/Dobrovo%C4%BEn%C3%ADcke-centrum-Ko%C5%A1ick%C3%A9ho-kraja-1498856707095566/