Týždeň dobrovoľníctva 2018

Týždeň dobrovoľníctva, tak ako ho vidíme my

Dobrovoľnícke centrum Košického kraja má za sebou už desať rokov úspešných týždňov dobrovoľníctva. 

V súčasnom stave však vidíme, že dobrovoľníctvo sa na Slovensku významne posunulo a pre Košický kraj už nie je únosné všetky aktivity vtesnať do Týždňa dobrovoľníctva. 

Počas roku 2019 sme teda pokusne spustili, aj na základe titulu Košíc ako Európskeho hlavného mesta dobrovoľníctva, rok dobrovoľníctva miesto týždňa a veľmi sa nám to osvedčilo. 

Čo to v praxi pre vás znamená? 

Ak potrebujete nejakú aktivitu vo vašej mestskej časti, či vo vašej organizácii, dajte nám ju vedieť kedykoľvek počas roka. My sa budeme snažiť vám s dobrovoľníkmi pomôcť do mesiaca po nahlásení a čo sa nám nepodarí a bude to pre realizáciu aktivity možné, to sa bude presúvať na september do Týždňa dobrovoľníctva. 

 

Ak ste firma, ktorá by sa chcela zúčastniť aktivity dobrovoľníckej, alebo školský kolektív, či len tak jednotlivci, taktiež nám dajte o sebe vedieť, vieme vám vytvoriť a odporúčiť aktivity na mieru počas celého roka. 

Neznamená to, že Týždeň dobrovoľníctva sa v našom kraji nekoná, koná sa však v každom meste symbolicky, najmä s aktivitami, ktoré sú už tradičné a pomáhajú miestnym komunitám. 

Ak chcete vedieť o aktivitách, ktoré sa chystajú v aktuálnom ročníku, sledujte náš Facebook www.facebook.com/dckkN1/, kde všetky aktivity nájdete medzi udalosťami, alebo nám napíšte a my vám zoznam aktivít radi zašleme:-)

Tešíme sa na vašu účasť a akékoľvek podnety či pripomienky na dckk@dckk.sk